Meditační fauly

Často se potkávám s dotazem, proč mi nejde M E D I T O V A T ?

Když se rozhodnete, že se začnete s meditační praxí je potřeba si na ní vytvořit dobré prostředí a zároveň se na ní vyladit.

Je to stejné jako když jdete do posilovny, taky vás trenér prvně pošle se protáhnout nebo se zahřát na kolo. 

A tak sdílím malý seznam meditační faulů, kterými často náš pokus o meditaci skončí dřív než začne: 

1. Meditujte ve stejný a pro vás nejlepší čas! 

Tím, že budete meditovat pravidelně ve stejnou dobu, připravujete svoji podvědomou mysl na to, že v tento čas jí čeká odpočinek a relaxace. Je dobré vypozorovat jaký čas je pro vás ten nejlepší. Já například vím, že nemohu medotovat hned po ránu, protože místo meditace opět usnu. A má nejvhodnější doba je mezi 9:00 – 10:00 hod. Kdy jsem už probuzená, naladěná ale můj mozek není ještě zaplavený dalšími stimuly. 

2. Eliminujte ruchy! 

Tím, že budete meditovat pravidelně ve stejnou dobu, připravujete svoji S tím souvisí eliminování ruchů. Pokud zkontroluju svůj email, whatsup, facebbok, instagram 🙂 před meditací je pro mě těžší se soustředit či se spíše nesoustředit na odpovědi než na samotnou meditaci. Tím se většinou spustí celý kolotoč myšlenek, co musím udělat, co jsem včera nestihla atd. 
Můžete si svůj telefon dát do letového režimu, což vám pomůže se hned jako první ráno nepodívat, co se za těch pár hodin událo. 🙂

3. Připravte i své členy domácnosti

Vím, že s dětmi to je velká výzva, já často meditovala, když šla Beatriska spát. Vždy je fajn dát všem členům (manželovi, spolubydlícím) vědět, že jdete meditovat, tedy odkomunikovat vaše meditační podmínky, co by vám v tom pomohlo. Asi těžko se ponoříte do hluboké meditace, když vedle bude luxovat kamarádka nebo když nebude vědět, že jsou vaše dítka v bezpečí. 

4. Nedávejte si těžké jídlo či kávu

Velká snídaně nebo hrnek kafe nám v naší meditaci také moc neprospěje. když si dám kafčo, často nastartuju svůj mozek tak, že chtít po něm, aby se zase zklidnil je dost nefér. zkuste odolat a dár si kafíčko až po meditaci. 

A jak se na vaší meditační chvilku připravujete vy? 

S laskou Lucie 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.