Moje setkání s Korona virem

Moje setkání s Korona virem


Už jsi to slyšela? Víš, co se děje za paniku, když nemáš televizi a nesleduješ média?”

Když je něco velmi zásadního, člověk se to prostě dozví. Všechno co potřebuju vědět ke mě vždy dojde

Nejdříve jsem dělala, že mě se tahle epidemie netýká.

“Uměle vypuštěný strach a panika za účelem vytvoření ekonomické krzie.” Zněl můj verdikt. Odložila jsem to ve své hlavě do krabice vyřešeno. V klidu jsem si užívala Ekvádorské dobrodružství a celou situaci jsme brala více méně s nadhledem. Po příletu do Čech mi však úsměv na rtech na chvíli ustrnul. Celé naší rodině bylo slabo, nevolno a přišly intenzivní průjmy. První dva dny jsme si říkali, že je to jen reakce na změnu podnebného pásma, tělo si zvyká na nový rytmus a nechali tomu volný prostor pro léčbu. I přesto první semínko strachu bylo zasazeno. Postupně jsme se dostávali do kontaktu s našimi přáteli a rodinou a každý mluvil o Koronaviru.

Neuvěřitené, jak silně tohle téma vyvolává potřebu ho řešit.

Když jsme sdělili lidem, že nám není dobře, začaly se v jejich očích blíštit plamínky strachů. Co když mají “ten vir” – přiletěli přeci ze zahraničí. Opravdu se nedalo necítit koletivní napětí a tlak.

“Dobře, bojím se.”

Přiznala jsem si. Je tedy potřeba nezavírat oči, neutíkat, nedělat hrdinku a narovinu si říct, že někde v sobě strach mám, ale z čeho? Ani nevím, ale strach cítím. Ještě než jsem stihla začít sama se strachem pracovat, mluvila jsem se svou dobrou kamarádkou, která mi z ničeho nic říká.

“Já jsem si udělala sezeníčko s Koronou a od té doby vím, že je to v pohodě.”

Jasně, přesně tak budu postupovat i já. Šli jsme společně do sauny, kde jsem si zavřela oči a pustila se do meditace. Naladila jsem se na svůj dech a šla v imaginaci do svého srdce. Do tohoto prostoru jsem přizvala ducha korona viru. Požádala jsme ať na sebe vezme podobu, se kterou můžu komunikovat. Představila se mi jako vysoká černá bytost se zvláštníma chapadlama a rozlobenou tváří. “Proč přicházíš? Jaké je tvé poselství?” Ptala jsem se jí. “Mým záměrem je přimět lidi k uvnitření, přináším očistu a velké změny. To, co je kvalitní, zůstane, to co je iluzorní ve velké většině zmizí. Přicházím k lidem, kteří potřebují silnou ránu od života k tomu, aby se zastavili a šli jinou cestou. Působím velmi v energetickém poli nejen fyzicky, ale hlavně mentálně.” Odpověděla.

“Co mohu dělat proto, abych s tebou byla v souladu a mohla žít zdravý a klidný život?”

“Tanči se mnou, dýchej, věři si, dělej co tě baví a hlavně se zastav.” V tu chvíli jsem ucitíla, jak se proměnuje její záře na bílou a já jí obímám. Tančíme spolu v srdci. Cítím obrovskou vděčnost, za to co přináší.

Dnes, když píšu tenhle článek, přišlo nařízení že se zavírají školy a ruší se akce nad sto lidí. “Děti dostávají svobodu a dospělí jsou vedeni být sami se sebou.” Běhá mi hlavou.

Naše rodina se nechala přetestovat a místo Korona viru máme jeden vir jako dáreček z džungle. Děti to nesou hůř než my, ale každým dnem je nám lépe.

Tyhle dny nejsou lehké, tlaky jsou cítit a je jen na nás jak tomu přistoupíme.

Život mě naučil, že právě v těhle chvílích mám praktikovat moudrost, kterou jsme načeprala. Pouštím všechny přestavy o tom, co bych teď měla dělat, jdu do sebe a nechávám se tichem vést k další kreativitě.

 

 

P.S. Včera jsem cvičila jógu v meditační místnosti když v tom se pomalu otvírají dveře a potichoušku vchází Alexík (můj starší syn). Začíná mě napodobovat. Poté si usedám do meditace a po očku v tichosti koukám co bude dělat on. Usedá do stejné pozice. Po chvíli ticha a klidu natahuji ruku a dávám mu ji na záda, chci mu poslat léčivou energii. On dělá to samé. Pak ho jemně pomoložím a dávám mu tibetskou mísu na hrudník. Směje se a asi po pěti minutách mi říká „Tak a teď ty.“

Když jsme šli na zdravotní procházku sám od sebe si vlezl ke mě a říká, já chci meditovat s tebou. Mám z toho obrovskou radost, protože miluje bojovnické pohádky a zdálo se, že jsem pro něj do ne dávna byla víc divnější než mimozemšťan když jsem meditovala a cvičila.

S láskou

Katriel

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.